آموزش ساخت یوزر مخفی در ویندوز با دسترسی Admin

در این مقاله از سری مقالات آموزش ویندوز با آموزش ساخت یوزر مخفی در ویندوز با دسترسی Administrator در خدمت شما خواهیم بود. ساخت یوزر hidden در ویندوز با دستورات ...

آموزش ساخت یوزر مخفی در ویندوز با دسترسی Admin

در این مطلب آموزشی از سری مطالب آموزش ویندوز ، قصد داریم با آموزش ساخت یوزر مخفی در ویندوز با دسترسی Administrator آشنا سازیم.

ساخت یوزر مخفی در ویندوز موارد زیادی برای استفاده داشته و در برخی مواقع به شما کمک خواهد کرد تا از گزند هکرها در امان بمانید ، البته در مقابل هم برای استفاده‌های سود جویانه نیز استفاده می‌شود.

حال قبل از شروع آموزش به توضیح یک مثال از دلایل استفاده از یوزر مخفی می‌پردازیم تا بیشتر به موارد مثبت آن پی ببرید.

به طور مثال ، شما یک سیستم دارید که به طور میانگین چندین فرد با آن کار می‌کنند و در شبکه نیز وجود دارد ، در هنگام لاگین کردن ، هر فرد باید یوزر خود را انتخاب کرده و با آن لاگین کند ، حال تصویر کنید یک نام کاربری در سیستم است که تنها از طریق شبکه برای انتقال اطلاعات و یا ریموت زدن به آن سیستم استفاده می‌گردد.

این یوزر مدام در جلوی چشم کاربران است و ممکن است گاهاً آن را اشتباه انتخاب کرده و یا به اشتباه پسورد خود را بر روی آن کاربر وارد کنند تا آن یوزر برای مدتی قفل شود و دیگر در دسترس نباشد.

حال تصور کنید که می‌توانید یک یوزر بسازید و به صورت کامل در شبکه و اینترنت استفاده کنید ولی به هیچ وجه در منوی لاگین و سوئیچ یوزر نمایش داده نمی‌شود.

پس دلایل زیادی دارد که شما نیاز به ساخت یوزر پنهان در ویندوز داشته باشید.

در ادامه با آموزش ساخت یوزر مخفی در ویندوز همراه ما باشید.

دستورات این آموزش بر روی ویندوز 7 ، ویندوز 8 ، ویندوز 8.1 ، ویندوز 10 ، ویندوز سرور 2008R2 ، ویندوز سرور 2012 و ویندوز سرور 2016 تست شده است.

 آموزش ساخت یوزر مخفی در ویندوز

1- ابتدا وارد محیط ویندوز خود شوید.

2- یک پنجره CMD و یا powershell را با دسترسی Administrator باز کنید.

برای این امر می‌توانید CMD یا Powershell را در منوی استارت خود جستجو کرده و پس از کلیک راست بر روی آن گزینه Run as Administrator را انتخاب نمایید.

3- سپس در ابتدا دستور زیر را وارد کرده تا یک کاربر ساخته شود.

net user Abtin 123 /add

توسط دستور بالا یک یوزر با نام Abtin و پسورد 123 ساخته خواهد شد.

4- سپس دستور زیر را وارد کرده تا یوزر Abtin عضو گروه Administrator شود.

net localgroup Administrators Abtin /add

5- در پایان دستور زیر را وارد کرده تا یوزر Abtin به صورت کامل مخفی شود.

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\Userlist" /v Abtin /t REG_DWORD /d 0 /f

در حال حاضر شما یک یوزر با نام Abtin خواهید داشت که در شبکه و ریموت زدن به سیستم قابل استفاده خواهد بود اما در منوی استارت ، صفحه لاگین ویندوز و ... نمایش داده نمی‌شود.

6- در صورتی که نیاز دارید این یوزر در صفحه لاگین و ... ویندوز نمایش داده شود ، دستور زیر را وارد نمایید.

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\Userlist" /v Abtin /t REG_DWORD /d 1 /f

نکته : یوزر ساخته شده ، در هر دو حالت مخفی و یا نمایان بودن ، قابل رویت از پنجره Local users and Group خواهد بود.

امیدواریم از آموزش ساخت یوزر مخفی در ویندوز با دسترسی Administrator استفاده لازم و مفید را برده باشید.

  کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران