تاثیر هاست روی سئوی سایت

تاثیر هاست روی سئوی سایت
تاثیر هاست روی سئوی سایت
7 ماه پیش

تاثیر هاست روی سئوی سایت

سئو چیست؟ در سئو و بهینه سازی سایت فاکتورهای زیادی برای بهینه شدن سایت وجود دارد و موتورهای جستجو هم از این فاکتور مهم غافل نیستند و این مورد را مورد بررسی قرار میدهند .

اما خیلی از افراد و سئوکارها بر این اعتقاد هستند که تاثیر نوع هاست در سئو بسیار فراوان است و می تواند نتایج چشم گیری را رقم بزند.

اما به طور کلی این چنین نیست و هاست تنها جزء خیلی کوچکی از سئو و بهینه سازی سایت مجسوب می شود .

وقتی سایت ما در یک سرور که تعداد بسیار بالایی سایت را میزبانی می کند باشد به جز افت سرعت لود سایت ممکن است باعث بلاک شدن آی پی در موتورهای جستجو هم شود .

نوع هاست به هیچ عنوان هیچ تاثیری در سئو سایت ندارد و تنها آی پی سرور است که باعث بروز مشکلات در سئوی سایت می شود .

به عنوان مثال اگر ما در سروری هستیم که آی پی سرور در موتورهای جستجو بلاک شده باید و اسپم شناخته شده باشد طبیعی هست که روی سایت ما هم تاثیر گذار باشد و مشکلات سئو به وجود بیاورد .

در سرورهای اشتراکی چون آی پی به صورت کلی برای سرور استفاده می شود و تعداد هاست ها هم بالا هست این احتمال وجود دارد که آی پی اسپم شناخته شود .

در مورد اینکه هاست ایرانی سرعت بیشتری دارد یا هاست خارجی اکثر دوستان فریب سریع باز شدن سایت های هاست ایرانی را می خورند. درست است که سایت هایی که روی هاست ایرانی هستند بسیار سریع تر از سایت های روی هاست خارجی باز می شوند (به عبارتی سرور های داخل کشور به دلیل نزدیکی به کاربران ایرانی از نظر فاصله، پینگ تایم پایین تری دارند)، اما این دلیل بر سرعت بیشتر این هاست ها نیست.

در واقع این موضوع فقط از دید شما که داخل ایران دارید این سایت را باز می کنید نمایان است. اگر به یکی از دوستان در خارج از کشور بگویید این موضوع را تست کند دیگر این نتیجه را نخواهید دید. دلیل این موضوع این است که وقتی شما از داخل ایران به یک هاست ایرانی متصل می شوید به دلیل اینکه این شبکه نزدیک است و دارای node های کمتری است سریع تر به هاست متصل می شوید.

اما این سرعت نسبی است و گوگل این موضوع را نمی بیند! اتفاقا برعکس هاست های داخل آمریکا و آن محدوده به خزنده های گوگل نزدیکتر هستند و این موضوع برعکس جواب می دهد. اما این موضوع شما را از هاست های ایرانی نا امید نکند، چرا که سرور های گوگل در همه جای دنیا گسترده شده است و تنها در آمریکا نیست. منظور از این پاراگراف، اصلاح تفکر اشتباهی بود که شاید شما داشتید.

 

تاثیر هاست روی سئوی سایت

author
سینا نصیری- مدیریت

بیش از 10 سال هست که به صورت مستمر در زمینه وب فعالیت میکنم و مباحث برنامه نویسی و توسعه نرم افزار و تکنولوژی های جدید رو پیگیری میکنم.

3485
تاثیر هاست روی سئوی سایت
100.002
A
A