کاربرد های سرور مجازی

کاربرد های سرور مجازی
کاربرد های سرور مجازی
8 ماه پیش

سرور مجازی (VPS) با استفاده از تکنیک به چندین سرور تقسیم بندی می شود. در دنیای هاستینگ استفاده از وی پی اس و کاربرد آن بسیار زیاد است که می توان به استفاده در وب سایت هایی مانند وب سایت های فروشگاه اینترنتی اشاره کرد و از آن جایی که فروشگاه های اینترنتی نیاز به ترافیک ماهانه بالا و فضای ذخیره سازی دارند، سرور مجازی می تواند بهترین گزینه برای فروشگاه اینترنتی باشد. با استفاده از سرور مجازی می توانید ایمیل ها را بدون محدودیت ارسال کنید و از آن جایی که سرویس اشتراکی نمی تواند از تعداد زیادی ایمیل پشتیبانی کند استفاده از سرور مجازی انتخاب مناسبی است. برای راه اندازی اپلیکیشن های خاص با منابع اختصاصی می توانید از سرور مجازی استفاده کنید. با سرور اختصاصی یا سرویس مجازی می توانید بدون محدودیت استفاده از حجم دیتای، فضای ذخیره سازی بیشتری در اختیار وب سایت تان قرار دهید. 

سرور مجازی (VPS) چیست؟

به عبارتی باید بگویم که سرور مجازی (VPS) یک نوع سرور مجازی خصوصی است و وی پی اس هم مخفف و کلمه اختصاری سرور مجازی virtual private server به انگلیسی است. سرور مجازی (VPS) مدل های مختلفی دارد که می توان به سرور مجازی لینوکس و ویندوز و میکروتیک اشاره کرد و به طور کل در حوزه جغرافیایی به دو سرور مجازی ایران و سرورهای مجازی خارجی تقسیم بندی می شوند که هر کدام دارای امکانات و ویژگی های مختص به خود هستند. وی پی اس یا همان سرور مجازی خصوصی کاربرد زیادی دارد که می توانید برای ارتقاء وبسایت از آن استفاده کنید. به طور کلی سرور مجازی اختصاصی برای راه اندازی سریع و از بین بردن محدودیت های سرویس اشتراکی به وجود آمده است. بر روی سروری مجازی می توانید لینوکس و سیستم عامل ویندوز را نصب کنید و شما می توانید بدون محدودیت از سرور مجازی استفاده کنید. 

شرایط استفاده از سرور مجازی

برای بیشتر اشخاص پیش آمده که آیا می توانند از سرور مجازی استفاده کنند یا خیر و استفاده از سرور مجازی چه شرایطی دارد، باید بگویم که شرایط استفاده از سرور مجازی (VPS) کاملا بستگی به شخص شما دارد، به طور کلی اگر شما هزینه و درآمد کافی جهت خرید سرور مجازی دارید می توانید از سرور مجازی استفاده کنید. یا وقتی که نمی خواهید اجاره یک سرور اختصاصی رو پرداخت کنید می توانید از سرور مجازی را بکار ببرید؛ و یا زمانی که می خواهید آی پی خود تغییر دهید و آن را برای مدتی ثابت نگه دارید می توانید از سرور استفاده کنید. شما زمانی می توانید از سرور مجازی و یا وی پی اس استفاده کنید که به مدیریت اطلاعات وب سایت نیاز دارید و همچنین هاست اشتراکی شما را محدود کرده است و همچنین نمی خواهید در مورد کمبود منابع نگرانی داشته باشید. در نتیجه استفاده از سرور کاملا بستگی به بودجه و درآمد شخص شما دارد. 

مزایا استفاده از سرور مجازی

از مزایای سرور مجازی (VPS) می توان به استقلال در مدیریت سیستم عامل اشاره کرد و با استفاده از سرور مجازی (VPS) امکان مدیریت اختصاصی از راه دور و ارتقای منابع در کوتاه ترین زمان وجود دارد. با استفاده از سرور مجازی امکان خاموش روشن کردن سرور وجود دارد. سرور مجازی یک منبع کاملاً مستقل به شمار می رود که امنیت ذاتی بالایی دارد. سرور اختصاصی یا همان سرور مجازی (VPS) امکان نصب نرم افزارهای دلخواه را به کاربران می دهد و می توانید هرگونه نرم افزار بر روی سیستم عامل نصب کنید. امکان مدیریت اختصاصی از راه دور و اختصاصی بودن منبع پردازنده از دیگر ویژگی های سرور مجازی به شمار می روند. امکان میزبانی تعداد بالای وب سایت بدون محدودیت از مزایای دیگر استفاده از سرور مجازی است. با استفاده از سرور vps می توانید هزینه کمتری پرداخت نمایید. می توانید با دسترسی به کنترل پنل سرور را مدیریت و خاموش روشن کنید. 

سخن پایانی 

سرور مجازی (VPS) یا همان سرور اختصاصی کاربرد وسیعی در دنیای هاستینگ دارد که می توان به از بین بردن محدودیت های سرویس اشتراکی اشاره کرد. استفاده از سرور مجازی مزایای زیادی دارد که می توانید نرم افزار های مختلفی را نصب نماید و امکان نصب لینوکس و سیستم عامل وجود دارد. استفاده از سرور مجازی مزایای زیادی دارد که می توان، به ذخیره کردن فضای ذخیره سازی اشاره کرد. با استفاده از سرور مجازی هزینه کمتری پرداخت می کنید و می توانید سرور را مدیریت کنید. سرور مجازی بر خلاف هاست قابلیت مهمی نظیر کنترل کردن سرور دارد و این کار به آسانی انجام می گیرد و هزینه ای که پرداخت می کنید کاملا به صرفه است.

Web Admin- مدیر صفحات

1552
A
A