آیا نوع هاست در رتبه بندی سایت در گوگل تأثیر دارد؟

آیا نوع هاست در رتبه بندی سایت در گوگل تأثیر دارد؟
آیا نوع هاست در رتبه بندی سایت در گوگل تأثیر دارد؟
9 ماه پیش

در پایانی ترین به روز رسانی که گوگل در ماه MAY سال ۲۰۲۰ عرضه تعدادی از معیارهای رتبه بندی سایت ها که در اثر کیفیت میزبانی وب و یا همان هاستینگ سایت ها هستند را، معرفی کرد. ما در این مطلب از خود مایل هستیم برخی از جنبه هایی که یک هاست می تواند برروی وب‌سایت شما در رتبه بندی نتایج گوگل و مقدار اهمیتی که دارد، بپردازیم. البته که بهتر است پیش از هر موضوعی به این نکته اشاره داشته باشیم، شما می توانید در راستای خرید سرور و خرید هاست با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برخی از مهم ترین معیارهایی که گوگل در این به روز رسانی ارائه نموده است!

• سرعت بارگذاری وب‌سایت.
• آپتایم سرور.
• موقعیت سرور موجود.‌
• گواهینامه.

سرعت بارگذاری وب‌سایت!

در واقع سرعت بارگذاری وب‌سایت از جمله معیارهای بسیار مهم برای موتورهای جستجوی همانند گوگل است! زیرا آن نیز تأثیر به سزایی بر بهبود تجربه کاربری خواهد داشت. وب‌سایت هایی که سرعت بارگذاری پایینی را دربر می‌گیرد، اغلب حاوی نرخ پرش بسیار بالایی می شود. به همین علّت بازدیدکنندگان این قبیل از سایت ها تمایلی در راستای بارگذاری آن صفحه وب از خود نشان نمی دهند. پس در خرید هاست بهتر است این گونه بگوییم که؛ به هر مقدار که یک وب‌سایت حاوی سرعت بارگذاری کندتری باشد، ضمن نتایج جستجوی گوگل کمتر نشان داده خواهد شد. پس لازم است شما تحت عنوان مدیر یک وب‌سایت در سعی و تلاش باشید که وب‌سایت شما در وسیله هایی چون موبایل و کامپیوتر با سرعت عمل خوبی بارگذاری گردد.

آپتایم سرور؛

بهتر است بگوییم که آپتایم سرور از جمله دیگر معیارهای بسیار مهم گوگل، ضمن رتبه بندی وب‌سایت‌ ها می باشد. گوگل به هیچ عنوان دوست ندارد که بازدیدکنندگان را به سمت و سوی وب‌سایت هایی هدایت کند که در اختیار نبوده و در اصطلاح آفلاین باشند. پس اگر که موتور جستجویی اقدام به عرضه وب‌سایت‌ های ناپایدار و با قطعی بسیار در نتایج نماید، مخاطبین آن از موتورهای جستجو جایگزین بهره خواهند گرفت. از این جهت مقدار آپتایم وب‌سایت ها به واسطه ی گوگل آنالیز گردیده و در رتبه بندی بدان مورد استفاده قرار می گیرد.

آپتایم سرور

موقعیت سرور!

موقعیت سرور از جمله دیگر معیارهای گوگل تلقّی می شود که بسیاری از افراد بدان هیچ گونه توجهی نمی نمایند. به هنگامی که کاربری قصد و نیت بازدید از یک وب‌سایت را دارد، می‌باید داده ها از نقاط اِی به نقطه بی ارسال گردند‌. نقطه اِی سرور میزبان وب‌سایت و نقطه بی بازدیدکنندگان سایت خواهد بود.
در این هنگام، مدّت زمانی که داده ها میان این دو نقطه تبادل خواهند شد، بسیار و بسیار مهم خواهد بود. چنانچه که زمان طولانی گردد، تأخیر اتفاق افتاده منجر خواهد شد که، وب‌سایت شما در مقایسه با دیگر وب‌سایت ها کندتر عمل نماید.
بنابراین در خرید هاست مناسب، می‌باید به این نکته توجه لازم را داشته باشید که کاربران بازدید کننده وب‌سایت شما غالباً کدام یک از کشورها هستند. به عنوان نمونه؛ بهترین موقعیت خرید سرور برای کاربران ایرانی، سرورهای درون ایران است که در دیتاسنترهای ایران میزبانی می گردد، است. آشنایی با آموزش تغییر اسم هاست در centos.

و امّا گواهینامه!

گواهینامه اِس‌اِس‌اِل که بیشتر افراد آن را با یک قفل سبز رنگ شناسایی می کنند، در کناره ی آدرس یا یوآر‌اِل وب‌سایت می تواند، مقدار امنیت و اطمینان بیشتری برای کاربران بازدید کننده ارائه دارد.
وجود این گواهی برای گوگل بسیار و بسیار مهم خواهد بود! زیرا مدّت زمانی است که گوگل در مرورگر کروم و سایر مرورگرها، کلّیه ی وب سایت هایی که بدون این گواهینامه امنیتی هستند، را ناایمن شناسایی می نماید و کاربران را از ورود بدین وب‌سایت ها منصرف می نماید.
وجود این گواهی بنابر دلیل رمز نگاری نمودن تمامی اطلاعات میان کاربر و سایت ها، از اهمیت به سزایی برخوردار است‌. به ویژه در آن دست از سایت هایی که یا محصول و یا خدماتی را در راستای فروش دارند. گاهاً هم اطلاعات هویتی و بانکی اشخاص را اخذ می نمایند پس بهتر است این گونه بگوییم که این گواهی بسیار مهم بوده و از سرقت اطلاعات کاربران پیش گیری خواهد کرد.

 گواهینامه - هاست

و در پایان بهتر است این گونه بگوییم که ما در آذرآنلاین همواره سعی می کنیم در راستای خرید سرور و خرید هاست شما را همراهی بنماییم. قطعاً که تمام تلاش ما قرار دادن بهترین ها در اختیار شما است. تنها کافی است به ما اعتماد داشته باشید.

پیشنهادد مطالعه : آموزش گرفتن backup از هاست cpanel

Web Admin- مدیر صفحات

813
A
A