راه اندازی سایت روی سرور مجازی لینوکس

راه اندازی سایت روی سرور مجازی لینوکس چگونه است؟ - این کار دارای روش هایی است مانند طراحی سایت با سرور مجازی اوبنتو ، طراحی سایت با centos و ... می باشد.

راه اندازی سایت روی سرور مجازی لینوکس
لیست مطالبی که در این مقاله می خوانید:

استفاده از سرور مجازی این روزها برای اکثر مشاغل، وب سایت ها و استارت آپ ها امری اجتناب ناپذیر شده است. استفاده از سرور مجازی در مقایسه با سرور اختصاصی ارزانتر است و امکانات بیشتری نسبت به هاست معمولی ارائه می دهد و به دلیل راحتی و سهولت استفاده در بین کاربران بسیار محبوب است. در این مقاله نحوه راه اندازی سایت روی سرور مجازی لینوکس را به شما آموزش می دهیم، با ما همراه باشید.

راه اندازی سایت روی سرور مجازی لینوکس دارای روش هایی است مانند طراحی سایت با سرور مجازی اوبنتو ، طراحی سایت با centos و ... می باشد. همه این روش ها نیاز به طی مراحلی مانند متصل شده به سرور، نصب یک سری نرم افزار های لازم و انجام تنظیماتی دارد. تمامی این موارد می بایست به صورت تخصصی انجام پذیرد.

کلاسترها یکی از جالب ترین مفاهیم در بحث پردازش موازی و سرور هستند. به طور کلی، مفهوم کلاسترها به گروهی از رایانه ها اشاره دارد که قدرت پردازش یکدیگر را به اشتراک می گذارند تا قدرت بیشتری برای انجام وظایف پردازشی تولید کنند. یک کلاستر از چندین ماشین تشکیل شده است. به یک شبکه محلی پرسرعت متصل می شود و وظایف پردازش همگام سازی را بین ماشین زمان و ماشین شبکه انجام می دهد.

یکی از این کلاسترها که گروه متعادل کننده بار نام دارد، وظیفه متعادل کردن ترافیک شبکه بین ماشین های شبکه را بر عهده دارد. هدف این نوشتار پیاده سازی چنین کلاستری است. با توزیع درخواست‌های سرویس از کاربران شبکه به چندین سرور، تراکم بار کاری را روی یک سرور کاهش می‌دهد.

مفهوم کلاستر و تعریف آن در راه اندازی سایت روی سرور مجازی لینوکس

یک کلاستر تشکیل شده از یک سرور مجازی مبتنی بر سیستم عامل لینوکس و همچنین یک سری سرور فیزیکی می باشد که از طریق سوئیچ با هم ارتباط برقرار می کنند. هدف یک شبکه ارائه خدماتی مانند وب و ایمیل به کاربران خود است. کاربران از طریق بسترهای شبکه ای مانند اینترنت به سرورهای مجازی متصل می شوند. سرورهای فیزیکی می توانند بر اساس هر سیستم عاملی باشند.

از وظایف سرورهای مجازی لینوکس که از آدرس IP هایی استفاده می کنند، این است که فشار وارده بر میزان درخواست های ارسال شده به سرور فیزیکی را کم کرده و درخواست ها را بین چندین سرور در شبکه تقسیم کنند. در واقع سرورهای مجازی به عنوان رابط بین کاربران شبکه و سرورهای فیزیکی شبکه عمل می کنند. در عین حال، می توانید از آدرس IP خود برای رسیدگی به درخواست های بیشتر به طور همزمان استفاده کنید.

زمانی که سرور مجازی درخواستی از کاربر را طبق زمان بندی دریافت می کند، درخواست کاربر را به سرور فیزیکی مربوطه ارسال می کند. سپس سرور فیزیکی به درخواست کاربر برای داده های درخواست شده توسط سرور مجازی پاسخ می دهد. در این بین سرورهای واقعی سرورهای فیزیکی هستند که آدرس IP آنها توسط سرورهای مجازی تغییر می کند.

یک سرور مجازی از دو رابط شبکه استفاده می کند: یک رابط برای ارتباط با کاربران و دسترسی کاربران به شبکه و رابط دوم برای اتصال به شبکه محلی و سرورهای فیزیکی. با این ساختار، یک سرور فیزیکی در اختیار مدیر شبکه قرار می گیرد تا هر کلاستر را ایجاد، اصلاح، حذف یا اضافه کند.

علاوه بر راه اندازی سایت روی سرور مجازی روش های دیگری نیز برای اینکار وجود دارد. هر کدام از این روش ها مقدماتی دارد و با توجه به هدف از راه اندازی سایت و نیز شرایط وب سایت می توان یکی از آن ها را انتخاب نمود.

از جمله این روش ها می توان به طراحی سایت به کمک سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا، راه اندازی سایت به کمک شرکت های طراحی کننده سایت و نیز راه اندازی سایت به کمک طراحان اشتراکی اشاره نمود. هر کدام از این روش ها نیاز مند انجام مراحلی هستند.

برخورداری از وب سایت مطابق با نیاز و اهداف آن سایت بهترین کار برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر می باشد. امروزه شرکت ها ساخت و طراحی زیادی برای راه اندازی انواع وب سایت ها وجود دارد. همچنین روش های زیادی وجود دارد که می توان به راحتی اقدام به طراحی وب سایت اختصاصی خود نمود. یکی از این روش ها راه اندازی سایت روی سرور مجازی لینوکس است.

 

 

 

 

نظرات کاربران