پارک دامنه در سیپنل

پارک دامنه در سیپنل یکی از امکاناتی است که شما می توانید توسط آن یک یا چند دامنه را به دامنه اصلی با همان محتوا ارجاع دهید تا کاربران با ورود هر یک از دامنه های شما به سایت اصلی هدایت شوند.

پارک دامنه در سیپنل

از سری مطالب آموزش Cpanel در این مقاله با پارک دامنه در سیپنل در خدمت شما خواهیم بود تا بتوانید از این قابلیت مهم و پرکاربرد Cpanel استفاده نمایید.

قبل از توضیح آموزش پارک دامنه در سیپنل بهتر است کمی توضیحی در مورد مفهوم پارک دامنه ( Park Domain ) خدمت شما عرض کنیم تا بهتر موارد استفاده از آن را درک نمایید.

پارک دامنه چیست ؟

پارک دامنه یکی از قابلیت‌های کنترل پنل‌های هاستینگ است که به شما این امکان را می‌دهد تا وب سایت خود را با چندین دامنه در اختیار کاربران قرار دهید.

به طور مثال:

فرض کنید ما دو دامنه azaronline.com و azaronline.org را داریم و در نظر داریم کاربران اینترنتی پس از وارد کردن هر یک از دامنه‌ها ، یک وب سایت نمایش داده شود.

در این حالت ما یکی از دامنه‌ها را به عنوان دامنه اصلی ثبت کرده و دامنه بعدی را بر روی آن اصطلاحاً پارک می‌نماییم.

در اینجا ما دامنه‌ azaronline.com را به عنوان دامنه اصلی هاست و وب سایت خود برگزیده‌ایم و دامنه azaronline.org را بر روی آن پارک می‌نماییم تا کاربران با وارد کردن هر یک از دامنه‌ها به یک وب سایت و یک محتوا ارجاع داده شوند.

حال پس از توضیحات و مثالی که برای پارک دامنه خدمت شما عرض کردیم ، به سراغ آموزش پارک دامنه در سیپنل خواهیم رفت.

پارک دامنه در سیپنل

1- ابتدا وارد کنترل پنل سیپنل خود شوید.

2- از قسمت Domains بر روی گزینه Aliases کلیک کنید.

park-domain-on-cpanel-1

3- نام دامنه مورد نظر ، جهت پارک کردن را وارد کنید و بر روی گزینه Add Domain کلیک کنید.

park-domain-on-cpanel-2

پس از چند لحظه دامنه ثبت خواهد شد.

نکته مهم 1 : دقت داشته باشید نیم سرورهای دامنه شما باید همانند دامنه اصلیتان بر روی نیم سرورهای هاستینگ شما تنظیم شده باشد ، برای دریافت نام نیم سرورها با بخش پشتیبانی هاستینگ خود تماس گرفته و از کارشناسان درخواست راهنمایی کنید.

نکته مهم 2 : اگر NS های دامنه شما تنظیم نشده باشد با خطا روبه‌رو خواهید شد ( تنظیم NS یک دامنه ممکن است بین 24 تا 72 ساعت نسبت به رجیسترر و هاستینگ شما متفاوت باشد )

نکته مهم 3 : نسبت به عملکرد DNS و رجیسترر دامنه دوم شما ، ممکن است زمانی در حدود 24 ساعت برای پارک شدن دامنه طول بکشد ؛ لطفاً پس از طی کردن مراحل بالا ، صبور باشید تا DNS ها آپدیت شوند.

امیدواریم آموزش پارک دامنه در سیپنل برای شما مفید واقع شده باشد.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

همچنین جهت ثبت دامنه ir با قیمت مناسب به این صفحه مراجعه کنید.

نظرات کاربران