چگونه از ثبت دامنه درامد کسب کنیم ؟

چگونه از ثبت دامنه درامد کسب کنیم ؟
چگونه از ثبت دامنه درامد کسب کنیم ؟
5 ماه پیش

ثبت دامنه یکی از راه های مهم برای کسب درآمد است. شما می توانید از این روش درآمد خوبی داشته باشید، به شرط آن که شرایط این کار را بدانید. دامنه یک سایت، همان آدرس سایت است که به کاربران امکان دسترسی به سایت شما را می دهد. ثبت دامنه مراحل به خصوصی دارد که باید به درستی انجام شوند. پس از ثبت یک دامنه باید یک هاست مناسب نیز برای خود خریداری کنید. آدرس این دامنه ها باید ساده باشد تا کاربران نام و نشان سایت شما را بهتر به خاطر بسپارند. بهتر است دامنه سایت شما با زمینه کاری شما مرتبط باشد و نام و نشان شما را در بر داشته باشد. از درج کاراکتر های غیر مجاز در این دامنه ها خودداری کنید. البته ثبت یک سایت تنها محدود به انتخاب و آماده سازی دامنه نیست و باید در این رابطه به چرخه های حیات بین المللی نیز دقت داشته باشید.

مراحل کسب درامد از ثبت دامنه

ثبت دامنه مراحل به خصوصی دارد که از ایجاد یک حساب بانکی با رمز دوم فعال آغاز می شود. شما می توانید برای ثبت دامنه از انواع پسوند های .ir , .com استفاده کنید. در مرحله بعدی برای ایجاد دامنه در سیستم جست و جو گر به دنبال دامنه های آزاد باشید. در ادامه یک سایت و قالب مناسب برای فروش دامنه انتخاب کنید. شما به سایتی برای لیست کردن دامنه های خود نیز نیاز دارید. به خصوص اگر می خواهید از این دامنه ها کسب درآمد کنید. انتخاب یک قالب تمیز و حرفه ای که نام و مشخصات شما را در بر داشته باشد، یک راه حل مناسب برای کسب درآمد از طریق ایجاد دامنه است. شما باید مدارک خود را نیز با استفاده از یک اسکنر رومیزی اسکن کنید و به خریداران ارائه دهید. برای تنظیم دامنه های خود باید از یک هاست مناسب استفاده کنید. این هاست ها دامنه های شما را تنظیم و مدیریت می کنند.

ویژگی های دامنه سایت

خرید هاست یکی از مهم ترین مراحل ایجاد دامنه است. سرور مجازی مورد نیاز برای این هاست ها نیز یکی از مهم ترین امکانات برای ایجاد یک دامنه مناسب است. هر دامنه ای تا 10 سال قابل استفاده خواهد بود. شما می توانید هر یک از این دامنه ها را تا مدت ها تمدید کنید. مدت زمان استفاده از هر دامنه به مدل این دامنه ها بستگی دارد. دامنه ها بر اساس نامی که دارند، ارزش و درجه بندی های مختلفی دارند. برخی از آن ها ارزش بیش تری دارند و برخی از آن ها کم ارزش تر هستند. انواع دامنه با اعداد و حروف پشت سر هم با ارزش تر هستند. مانند 555544. دامنه هایی با نام مخفف و کوتاه نیز ارزش بیش تری دارند چون به خاطر سپردن آن ها ساده تر است. همچنین استفاده از کلمات محبوب و معروف نیز می تواند یک راه حل مناسب برای افزایش ارزش دامنه باشد.

انواع مختلف پسوند های دامنه سایت

ثبت دامنه با پسوند های مختلفی انجام می شود. مهم ترین و معروف ترین پسوند برای ثبت دامنه .com است که نشان دهنده تجاری بودن سایت است. همچنین پسوند های int نیز یکی از مهم ترین انواع پسوند مخصوص به دامنه سایت هستند. برای ساخت دامنه های بین المللی از این پسوند استفاده می شود. پسوند .net مخصوص به شرکت هایی است که در زمینه خدمات اینترنتی فعالیت می کنند. پسوند های org نیز برای سایت های آموزشی به کار می رود. از جمله سایت هایی که با این پسوند ساخته می شوند می توان به سایت سنجش اشاره کرد. پسوند های name نیز از جمله پسوند های حقیقی است که برای سایت های مخصوص افراد به کار می روند.

سخن پایانی

ثبت دامنه با پسوند های مختلف بین المللی انجام می شود. هر دامنه ای را در یک هاست به کار می برند. برای نگهداری از تعداد بالایی دامنه باید هاست مناسبی داشته باشید. برای این که دامنه های مورد نظرتان به خوبی تنظیم و نگهداری شوند، باید هاست شما توانایی تنظیم تعداد بالای دامنه را داشته باشد تا در امر فروش دامنه موفق شوید. در این روش کسب درآمد می توانید به صورت اینترنتی به در آمد دلخواه برسید. برخی دامنه ها به صورت رایگان ارائه می شوند که کیفیت و کارایی مورد نیاز را ندارند. اگر روش درستی برای ایجاد دامنه انتخاب نکنید، بی شک ضرر هایی در این زمینه می کنید.

Web Admin- مدیر صفحات

1133
A
A