هاست VPS چیست؟

هاست VPS چیست؟ سرور مجازی در مقایسه با هاست اشتراکی قابل اعتماد تر بوده و سریع تر با ارتقاء راحت تر است.

هاست VPS چیست؟

همیشه و در همه حال از جمله دغدغه هایی که در زمان راه اندازی وب‌سایت‌ و یا توسعه یک کسب و کار به ذهن شما خطور می کند، انتخاب نوع هاست خود و یا میزبانی وب می باشد. امکان دارد که در میان گزینه های متنوعی چون؛ سرور مجازی، هاست ابری، هاست لینوکس و...‌ سردرگم شوید. به عبارتی ندانید که کدام یک از این موارد برای شما بهتر است! مقاله امروز ما به هاست VPS یا سرور مجازی اختصاص یافته است. در این نوشتار خود با مفهوم وی پی اس، مزایا و معایب آن آشنا خواهیم شد. دوستان عزیز لطفاً در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

VPS‌ یا سرور مجازی عبارت است از؛

واژه VPS  کوتاه شده و مخفف Virtual private server می باشد و به فارسی خودمان خیلی صریح و روان می شود؛ سرور مجازی. برای آن که بتوانیم هرچه بهتر با مفهوم سرور مجازی آشنا شویم، بیایید در ابتدا مروری کوتاه بر سرور داشته باشیم؛

سرور «server» یک رایانه بسیار قدرتمند است که کلّیه ی فایل ها و اطلاعات منوط بر وب‌سایت‌ شما برروی آن بارگذاری می گردد. هر زمان که کسی نشانی دامنه شما را در مرورگر وب درج بنماید، این کامپیوتر توانمند (که همان سرور است) اطلاعات مورد نیاز را برای مرورگر ارسال خواهد کرد و بدین ترتیب، وب‌سایت شما برای کاربران به نمایش گذاشته می شود.

حال برویم به سمت و سوی تعریف سرور مجازی، موافق هستید؟ در سرورهای مجازی از فناوری مجازی سازی بهره گرفته می شود. ممکن است الان این سؤال به ذهن شما خطور کند که، فناوری مجازی سازی یعنی چه؟ مجازی سازی به ساختن یک جلد مجازی «به جای جلد واقعی» از چیزی اطلاق می گردد. در سرورهای مجازی به جای آن که چند سخت افزار جداگانه و مستقل برای هر سرور اختصاص داده بشود، یک سخت افزار توانمند را با بهره گیری از نرم افزار، به چندین سرور شبیه سازی می نمایند. بدین حالت برروی یک سخت افزار، چند سرور مستقل و جداگانه، با سیستم عامل مستقل و منبع مختص به خودتان خواهید داشت.

vps

مزایا و معایب سرور مجازی چیست!

سرور مجازی گاهاً می تواند برای شما مفید و مؤثر واقع بشود. البته که گاهاً هم می تواند تنها یک خرج اضافه برای شما بتراشد. بهتر است در ابتدا شما هم همانند ما با مزایا و معایب سرور مجازی آشنا شده و به جهت استفاده از آن پیش قدم بشوید.

مزایای سرور VPS چیست؟

  • سرور مجازی در مقایسه با هاست اشتراکی قابل اعتماد تر بوده و سریع تر است.
  • ترافیک بسیار همسایه ها (دیگر سرورهای مجازی که به گونه مشترک برروی سرور فیزیکی شما نصب گردیده اند) اثری برروی سایت شما نخواهد داشت و آن را با برخی از مشکلات رو به رو نخواهد کرد.
  • شما دوستان دسترسی root به سرور خواهید داشت و می توانید آن را پیکربندی بنمایید.
  • با استناد به امکاناتی که از آن استفاده می کنید هزینه های مقرون به صرفه تری را پرداخت خواهید کرد.
  • امکان نصب نمودن و اصلاح نرم افزارهای خاص برروی سرور VPS وجود دارد.
  • ارتقاء این سرور بسیار راحت می باشد. یعنی اگر که شما مایل بودید وب‌سایت‌ خود را توسعه بدهید، به آسانی خواهید توانست، CPU, RAM، پهنای باند به همراه محیط ذخیره‌ سازی سرور مجازی خویش را تا به جایی که نیازمند آن هستید، بالا ببرید.
  • دیتابیس به همراه تمامی فایل های شما در امان خواهد بود و سرورهای دیگر نمی توانند هیچ گونه دسترسی به فایل های شما داشته باشند.

معایب سرور VPS چیست؟

  • قیمت این نوع از سرورها بیشتر از هاست اشتراکی می باشد.
  • جهت مدیریت این نوع از سرور به علم فنی بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد.

چنانچه که شما نتوانید تنظیمات سرور خویش را به درستی تنظیم بنمایید، امکان دارد امنیت شما هم به خطر افتد.

vps

 

نظرات کاربران


 
در حال بارگذاری...

برای مشاهده مطالب بیشتر به آکادمی آذرآنلاین مراجعه کنید

محتوای بیشتری برای بارگذاری وجود ندارید